Kurzy

AKTUÁLNÉ JSOU TYTO KURZY POZASTAVENÉ!

Individuální kurz focení se zrcadlovkou

Pořídili jste si fotoaparát (digitální zrcadlovku) a máte potíže s jeho nastavováním? Nebo se jen chcete dozvědět, jak ze svého stroje dostat maximum? Rukama mi prošla většina fotoaparátů i objektivů od Nikon (Canon) a sám používám Nikon pro svou práci portrétního/krajinářského fotografa. Je to pro mě pracovní nástroj, takže je pro mě nezbytné jej perfektně ovládat. Z množství dotazů, které mi chodí vím, kolik fotografů se svým přístrojem zápasí. Rozhodl jsem se nabídnout individuální kurz formou fotoprocházky, kde vám vysvětlím, jak nejlépe s vaším foťákem pracovat.

Dozvíte se například:

· jaké nastavení jsou nejvhodnější pro konkrétní situace. Ať už při focení krajin, reportáží nebo třeba portrétů
· možnosti ostření a způsobu jak dosáhnout co nejrychlejšího ostření
· proč fotit do formátu RAW

Celý kurz bude pojat formou přátelské fotoprocházky Strakonicemi (popř. Pískem), kde si vše názorně ukážeme a vy si vše vyzkoušíte v praxi. Zároveň vám můžu pomoci s obecnými radami ohledně expozice (jak na clona, čas a ISO ovlivní fotku) a taky komponování záběrů.

Orientuji se v kompletní nabídce Nikon, takže vám i rád poradím, jaké případné příslušenství, nebo objektivy by byly pro vaše focení nejvhodnější.

Osobně jsem měl v rukou Nikon D40,D90,D7000,D3000,D3100,D5000, D600 a další . K tomu mám zkušenosti s objektivy 18-55mm, 55-200mm, 17-70mm, 16-35 mm, 24-70mm, 55-200mm, 50mm, 85mm.

Sám vlastním a aktivně nyní používám nikon D600 s objektivy 24-70/2,8mm, 85/1,8mm a 16-35/f4mm.

O ostatních modelech mám všeobecný přehled díky tomu, že se pohybuji v komunitě Nikon/Canon fotografů. Vzhledem k množství různých modelů a taky odlišností mezi jednotlivými verzemi je možné, že nedokážu zodpovědět nějaký váš dotaz. Pokud se něco takového stane, tak po kurzu vše zjistím a dodatečně vám to zodpovím.

Kdy: dle domluvy, kurz je individuální a celou dobu se budu věnovat jen vám (1 osobě)
Kde: kdekoliv v rámci Strakonic / Písku (v okruhu 10km)
Délka kurzu:  cca. 2-3h

Cena: 1000Kč