Blog Page

Recenze fotoknihy SAAL DIGITAL

fotokniha saal

Měl jsem možnost otestovat zdarma kvality fotoknihy od firmy SAAL digital. Nejprve co se týče vytvoření fotoknihy, zvolil jsem formát 28×28 cm – 26 stran. Program Saal designer je přehledný, oproti konkurenci se mě v něm pracovalo o dost lépe, vše bylo přímočaré, bylo lehké vše nastavit přesně podle mých představ, což nebývá samozřejmostí. Program nepadal a krásně jsme proplul až k objednání a odeslání dat. Malinko jsem postrádal možnost plateb přes mou banku ERA online, tak jsem zvolil nabídnutou platbu přes PAYPAL. I když jsem odeslal data večer, zaskočilo mě, že hned druhý den odpoledne mě přišla potvrzenka o vyhotovení fotoknihy.  Dodání knihy pomocí PPL bylo také rychlé a do 3 dnů jsem měl knihu doma. Velmi pečlivě zabalena, aby se jí nic nestalo. Servis musím uznat patří ke špičce na trhu.

Kvalita tisku, zvolil jsem lesklé desky a vnitřní strany matný foto papír. Ostrost a zpracování je na nejvyšší úrovni, je vidět, že se jedná o klasický kvalitní fotopapír. Možná to byla má chyba, ale měl jsem na krajinky raději zvolit lesklý papír, kde by barevné podání bylo s větším šmrncem. Barevnost malinko zklamala, celkově bylo podání mdlejší (neutrální) tzn., pokud bych objednával znovu, tak raději nahraji fotky více saturované nebo si doporučuji také prověřit tiskový profil ICC, který je na jejich stránkách ke stažení a věnovat tomuto kroku pozornost – možná se jednalo jen o mou chybu.

Vazba je na vysoké úrovni, tady nevidím žádný problém – za 1.

V knize bylo i několik fotek noční oblohy, tady je vše na 1 a není co vytknout.

Celkově mohu tuto knihu jen doporučit. Vyzkoušejte sami, nyní s různými zaváděcími bonusy: Díky moc za vyzkoušení firmě SAAL-digital  http://www.saal-digital.cz/

Fotograf Jiří Kuchař – www.jirikuchar.com

 

Adéla S. – letní relax

199_adela_sucha_05_08_2015

 

Před pár týdny jsem byl osloven přes Facebook slečnou Adélou, která reagovala na moji nabídku TFP  focení (neboli focení zdarma dle fotografova záměru) z března, kdy jsem měl přeci jen volněji než v létě. Nicméně mě zaujala a tak jsem si řekl proč s ní nenafotit vyloženě letní fotky. Nejdřív jsem se s Adélou chtěl sejít, jelikož se neznáme a myslím, že není od věci se s modelkou vždy poznat ještě před samotným focením, aby pak na místě nebyla nervozita, že fotí s někým úplně cizím a vznikly uvolněné a přirozené fotky.

Přišla s dobou náladou a to po celodenním obsluhování v kiosku je co říci. Po zprávách jsme vymysleli v čem budeme fotit a skončili u vyloženě letního stylu – šortky, tílko, prádlo a doplnili to o doplňky – klobouk, kšandy a starou mandolínu, která neměla jiné využití. Chtěl jsem aby to bylo hodně jednoduché. Jako lokalitu jsem zvolil hráz se starým stromořadím kousek od Strakonic, které již pár focení zažilo. Světlo nám přálo a stačil jsem vyfotit jak fotky do protisvětla tak těsně po západu slunce se světlem v zádech.

Vybírání z fotek bylo asi to nejtěžší, ostatně to říkám vždy, ať už se jedná o portrét, svatbu nebo krajinky. Výsledek můžete posoudit sami. Díky za Vaše komentáře!